Tapasztalataink szerint a tartalmainkra volt is igény és az elmúlt három év során készült 200 videónkra összegyűlt több, mint 80 ezer követő (minden platformot egybe vetve) ezt bizonyítja.
Azonban nyáron elgondolkoztunk azon, hogy hogyan tudnánk még többet tenni azokért az ügyekért, amelyek fontosak nekünk, legyen szó az életvédelemről, a pornográfia elleni fellépésről vagy éppen a biblikus szexuáletika megőrzéséről.
Úgy gondoljuk, hogy az egyik olyan csoport, amelynek képesnek kell lennie politikai ciklusoktól és kulturális trendektől függetlenül, cselekevő szándékkal gondolkodni a társadalmi kihívásokról, azok a keresztények.
Ugyanis a keresztény tudja, hogy ami igaz és erkölcsileg helyes az sosem a kor vagy a kultúra függvénye és felelőssége is van mások felé szolgálni a világban.
A görög-római világban ezért a keresztények léptek fel elsőként a csecsemő gyilkosságokkal szemben és emelték fel a nők méltóságát. Keresztények voltak azok is, akik a rabszolga-felszabadítás élére álltak és a totalitárius rendszerekben reményt közvetítettek az embereknek. Sőt, a keresztények voltak azok, akik a történelem során a legtöbbet tettek az árvák és a rászorulók felkarolásáért. Emellett a leghatékonyabb életvédő mozgalmakat is keresztények vezették, ráadásul a modern hospice (palliatív terápia) kidolgozása is egy keresztény orvosnőnek köszönhető.
A hit ugyan nem zsugorítható társadalmi aktivizmussá, de mindig volt társadalmi vetülete, és fontos, hogy ma is – Magyarországon is – társadalmi változás kísérje. Ezért a keresztények szerepe a társadalom formálásában elengedhetetlen, ha a számunkra fontos ügyekben változást szeretnénk látni. Ebben szeretnénk a keresztények segítségére lenni az Axioma médiatartalmaival.
Carl Trueman presbiteriánus teológus könyvében olvastam tavasszal, hogy „A keresztény feladata nem az, hogy panaszkodjon a korra, amiben él, hanem hogy megértse a problémáit és megfelelő választ adjon rájuk.”
Ezzel egyetértve az axioma.hu-t egy olyan felületnek szánjuk, amely képes az itt megjelenő írásos és audiovizuális tartalmakon keresztül felvértezni a keresztények generációit arra, hogy hatékony válaszokat adjanak korunk legégetőbb kérdéseire. Azt reméljük, hogy érveket adhatunk a követőinknek, ezzel hatással lehetünk a közbeszédre, majd ezen keresztül a közgondolkodásra és a kultúrára is. (Ugyanebben a szellemiségben jött létre az Axioma Központ is, amely kutatási és képzési tevékenységével hivatott előmozdítani a keresztény társadalmi felelősségvállalást.)
Az Axioma médiatartalmai innentől nem kizárólag videókból fognak állni. Szép számmal jelentkezünk majd írásos tartalmakkal, új műsorokkal – mint amilyen a Carpe Deum Földi-Kovács Andrea vezetésével -, valamint különféle podcast részekkel, és mindennek az axioma.hu ad majd otthont. Fontos tudni, hogy az axioma.hu ökumenikus médiafelületként működik, vagyis a felület több keresztény felekezet megközelítését is tükrözi majd, legyen szó katolikusról, reformátusról vagy éppen evangéliumi keresztényről. Az írásos tartalmak között – amelyeket az Axioma munkatársai és külső szerzők egyaránt készítenek majd – a kedves olvasók találhatnak majd cikkeket, véleménycikkeket, szemléket és interjúkat is. Célunk ugyanis, hogy a kiemelt témáinkhoz kapcsolódó híreket felnagyítsuk, illetve az értékeink mellett elkötelezett, nagy hatású szerzők gondolatait is a magyar közbeszédbe csatornázzuk.
Köszönöm, hogy velünk voltatok az elmúlt 3 évben! Abban bízom, hogy ez után is követni fogtok minket, én pedig főszerkesztőként ígérem, hogy folyamatosan ellátunk benneteket tartalommal!