Tennessee állam törvényhozói hétfőn megszavazták azt a javaslatot, amely betiltja a partizán- vagy ideológiai zászlók használatát az állam iskoláiban. A tervezetet a parlament alsóházának republikánus képviselői terjesztették elő, a képviselők pedig 70:24 arányban támogatták a zárószavazáson, így csütörtökön már a felsőház is támogathatja.
A törvényjavaslat heves vitát követően nyerte el a szükséges támogatást. A jogszabály értelmében a jövőben tilos lesz az Egyesült Államok, Tennessee állam, valamint az intézmény hivatalos saját lobójóján kívül bármely más zászló használata a tagállam tanintézményeiben. Az intézkedés konkrét tilalmat fogalmaz meg olyan zászlók kihelyezésével kapcsolatban, amelyek „politikai álláspontot képviselnek, ideértve, de nem kizárólagosan a pártos, faji, szexuális irányultságot, nemi vagy ideológiai nézetet” – írja tudósításában a United Press International.
Bár a törvényjavaslat nem különíti el az LMBTQ-lobbi által használt zászlót, Gino Bulso, a republikánus vezetésű állam egyik képviselője azt mondta, hogy az intézkedést a szülők és az iskolaszék egyik tagjának panaszai nyomán dolgozta ki, miszerint „bizonyos tanárok és tanácsadók pride-zászlót tűztek ki” az osztálytermeikben. A hétfőn megtartott képviselőházi vitában Bulso úgy érvelt, biztosítani kell a szülők számára a jogot, hogy olyan értékek alapján neveljék gyermekeiket, amelyeket fontosnak tartanak, ha pedig a gyerekek az osztálytermekben azzal ellentétes propagandával találkoznak, az csorbítja a szülői jogok érvényesülését. A képviselő szerint épp ezzel az intézkedéssel óvják a toleranciát, hiszen ezzel a döntéssel tiszteletben tartják valamennyi szülő nevelési elképzeléseit.
A javaslat elfogadására egy héttel azután került sor, hogy Tennesse állam megtiltotta a nemi „átalakító” beavatkozásokat. A demokrata párti képviselők tiltakoztak a törvénytervezet ellen és gyűlöletet emlegettek. Egyikük, Aftyn Behn úgy vélekedett, hogy a javaslat „megakadályozza a társadalmi képviseletet és a közösséghez tartozás érzését”.
Forrás: United Press International
Nyitókép: Shutterstock